پذیرش CityPay

در این صفحه شرایط و ضوابط مورد نیاز برای پذیرندگی CityPay توضیح داده شده است

پذیرش رسانه های CityPay به منظور انجام خریدهای خرد (Micro Payment) در کلیه فضاهای پذیرندگی که با رقمهای خرد سر و کار دارند قابل انجام می باشد.

در زمان خرید، بعد از مشخص شدن مبلغ نهایی، مالک رسانه اقدام به قراردهی رسانه در ترمینال پذیرنده می نماید و عملیات خرید در کسری از ثانیه انجام می شود.

در این فرآیند در صورتی که رسانه CityPay بر اساس پارامترهای ریسک تصمیمی اتخاذ نماید نوع فرآیند به شیوه ای متفاوت انجام خواهد شد. برای مثال در صورتی که رقم مشخص شده برای عملیات خرید بیشتر از سقف بدون رمز تعیین شده در رسانه باشد رسانه از ترمینال درخواست رمز نماید.

در موارد دیگر، مانند پارامترهای ریسک ثابت که توسط استانداردهای ملی مشخص می شوند، رسانه CityPay از ادامه خرید امتناع می کند. این پارامترها عبارتند از:

حداقل رقم خرید، حداکثر رقم خرید، حداکثر تعداد تراکنش برای تسویه، حداکثر رقم تجمعی تراکنش برای تسویه و حداکثر روزهای گذشته از آخرین تسویه.

در صورتی که هرکدام از این پارامترها در رسانه فعال شوند ترمینال تصمیمی متفاوت اتخاذ خواهد کرد. برای مثال در موارد تسویه، ترمینال اقدام به ارسال تراکنش تسویه به مرکز اصلی می کند. در این فرآیند تراکنش های موجود روی رسانه برای سوییچ CityPay ارسال خواهند شد و در نتیجه رسانه تسویه می گردد و فرصت خواهد داشت تا خریدهای بعدی را نیز انجام دهد.

خرید بر روی رسانه های CityPay به صورت برون خط انجام می شود. بعد از عملیات خرید، تراکنش ذخیره شده در ترمینال جهت تسویه در بازه های زمانی مشخص برای سوییچ CityPay ارسال می گردند.

این تراکنش ها به صورت دسته ای، در یک ارتباط و یا چندین ارتباط برای مرکز ارسال می شوند و مرکز بعد از بررسی تراکنش ها مجموع رقم آنها را در اولین تسویه بانکی برای مالک ترمینال واریز می نماید.

در این فرآیند کلیه تراکنش های ذخیره شده بر روی ترمینال تسویه می گردند و ترمینال قادر خواهد بود تا باقی خریدها را به صورت آفلاین به انجام برساند.

فرآیند تسویه ترمینال می تواند به صورت دستی توسط پذیرنده صورت پذیرد که نیازمند ارتباط آنلاین ترمینال با مرکز اصلی می باشد. در رابطه با ترمینالهایی که قابلیت اتصال به سامانه مرکزی CityPay را ندارند، از مدلهای دیگر تسویه مانند تسویه های برون خط فایلی استفاده می شود.

در این روش ترمینال در محل های خاصی که برای ایشان تعبیه شده است، با استفاده از شبکه های محلی و یا حافظه های جانبی، اقدام به تخلیه تراکنش های انجام شده بر روی خود می نماید و تراکنش ها به صورت فایل به محل تخلیه تراکنش منتقل می شوند.

بعد از تخلیه تراکنش ها در محل مشخص، فایلهای مشخص شده طبق استاندارد قالب فایل استاندارد تسویه CityPay تولید می شوند و بر روی FTP مشخص شده برای هر گروه پذیرنده قرار داده می شوند.

این فایلها در بازه های زمانی مشخص توسط سامانه های هوشمند خودکار، مورد پردازش قرار می گیرند و بعد از بررسی و کسر رقم های مشخص شده از مالکان رسانه، مجموع رقم های مشخص شده در فایلها به حساب پذیرنده واریز می گردد.

در صورتی که ترمینال پذیرنده به هر دلیلی دچار مشکل شود و تراکنش های موجود بر روی آن از بین بروند در اولین تسویه رسانه های CityPay که تراکنش های کارتها به مرکز منتقل می شود، کلیه تراکنش های دریافت شده از رسانه هایی که خریدی بر روی ترمینال مذکور انجام داده اند، مورد بررسی قرار می گیرند و پذیرنده مبلغ تراکنش ها را دریافت می نماید.

این مدل که اصطلاحا تسویه تقاطعی به آن گفته می شود، اطمینان خاطر بیشتری را برای پذیرندگان به همراه دارد.CityPay راه کار نوین پرداخت ارائه شده توسط شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می‌باشد که امکان پرداخت سریع و قابل اطمینان را فراهم می‌آورد. راه‌کار پرداخت CityPay با استفاده از فناوری‌های نوین کارت هوشمند امکان بهره بردن از روش‌های پرداخت جدید را امکان‌پذیر می نماید.

 

آدرس:
تهران – خیابان سپهبد قرنی – بالاتر از بیمارستان آپادانا – ساختمان فناوری اطلاعات بانک شهر
تلفن:
43917352 (021)

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می باشد. قوانین استفاده از سایت