صدور CityPay

نحوه صدور کارت ها و رسانه های مبتنی بر فناوری CityPay در این صفحه شرح داده شده است

صدور رسانه CityPay به مجموعه عملیات مورد نیاز جهت شخصی سازی CityPay بر روی یک رسانه خاص گفته می-شود. عملیات صدور شامل فرآیندهای خاص امنیتی از طریق مرکز واحد صدور می باشد. به همین منظور عملیات صدور تنها در مراکز مورد تایید نظام CityPay که استاندارد مرکز صدور را دریافت کرده باشند انجام خواهد شد. به منظور صدور رسانه CityPay به دو روش دسته ای و توزیع شده عمل می گردد. در روش دسته ای، در زمان صدور مجموعه ای از اطلاعات از پیش آماده شده بر روی مجموعه ای از رسانه ها شخصی سازی می گردند. این عمل در محلی مشخص و با استفاده از تجهیزات خاص صورت می پذیرد.

در مدل صدور توزیع شده، هر رسانه در محل استاندارد صدور که می تواند برای مثال شعب بانک باشد، شخصی سازی می گردد. اطلاعات صدور توزیع شده در زمان مراجعه دریافت کننده رسانه از ایشان اخذ می گردد. برای مثال در زمان صدور کارت هوشمند مبتنی بر CityPay ابتدا فرد به شعبه یا مراکز صدور CityPay مراجعه کرده و در آنجا بعد از احراز هویت و دریافت اطلاعات اولیه برای ایشان کارت هوشمند CityPay شخصی سازی خواهد گردید.

اطلاعات مورد نیاز برای صدور CityPay در مستندی با عنوان پروفایل صدور CityPay در مستندات استاندارد CityPay آورده شده است. برخی از این اطلاعات، شامل موارد شخصی درباره مالک رسانه و بخش دیگر، اطلاعات عمومی و مدیریت ریسک رسانه می باشد.

صدور رسانه CityPay به طور عمومی شامل موارد زیر می باشد:

  1. اطلاعات مربوط به رسانه جدید از طریق مرکز صدور به مرکز پردازش داده های CityPay ارسال می گردد.
  2. مرکز پس از دریافت موفق اطلاعات، صحت اطلاعات عمومی رسانه را تائید نموده و درخواست صدور رسانه جدید را به سامانه شخصی سازی ارسال می نماید.
  3. سامانه شخصی سازی با استفاده از مکانیزم های امنیتی مدیریت کلید، کلیدهای مربوط به رسانه مورد نظر را تولید نموده و در پروفایل مربوطه ذخیره سازی می نماید.
  4. در این مرحله، رسانه آمادگی صدور فیزیکی را دارد. در محل درخواست کننده صدور که می تواند شعب بانک و یا مراکز مورد تایید صدور باشند، فیزیک رسانه در محل شخصی سازی قرار داده می شود.
  5. دستورات مورد نیاز جهت شخصی سازی رسانه به صورت مرکزی با استفاده از Secure Channel برای رسانه ارسال می گردد و رسانه شخصی سازی می شود.
  6. در انتها، در صورتی که رسانه نیاز به چاپ اطلاعات و یا شخصی سازی نمایی داشته باشد، عملیات مورد نیاز بر روی آن صورت می پذیرد.
  7. رسانه صادر شده در ابتدا غیر فعال می باشد. لذا لازم است که بر روی پذیرنده های خاص که جهت فعال سازی مورد استفاده قرار می گیرند، فعال سازی گردد.
  8. عملیات فعال سازی شامل یک فرآیند آنلاین بین رسانه، ترمینال و سوییچ CityPay می باشد. در صورتی که فعال سازی با موفقیت انجام شود، رسانه آماده استفاده می باشد. استفاده از رسانه می تواند بر روی کلیه پذیرندگی های دارای تاییدیه CityPay انجام گردد.

در این مرحله، مالک رسانه CityPay، مسئول کلیه فرآیندهای آتی استفاده از رسانه می باشد. با توجه به اینکه رسانه CityPay به جز فرآیندهای مالی که بر روی آن انجام می شود، مشخص کننده هویت مالک نیز می باشد به همین دلیل نگهداری از رسانه به صورت امن و در محلی مطمئن از مسئولیت های مالک به شمار می رود.

مالکین موظفند در صورتی که رسانه CityPay خود را به هر دلیلی مفقود کردند، حتما با مراجعه به مراکز طرف قرارداد CityPay اقدام به مسدود سازی آن نمایند.

البته شایان ذکر است با توجه به اینکه خریدهای قابل انجام بر روی رسانه CityPay به صورت برون خط صورت می گیرد، مبلغ موجود در رسانه تا کف ریسک های تعبیه شده در کارت قابل محافظت نمی باشد، که البته با توجه به اینکه صرفا با رسانه CityPay می توان پرداخت های خرد را به انجام رساند، مبلغ از دست رفته احتمالاً قابل توجه نخواهد بود.

به همین دلیل پیشنهاد می شود در زمان دریافت رسانه CityPay ، بر اساس نیازمندیها، پارامترهای ریسک نیز تنظیم گردند تا در صورت مفقودی رسانه کمترین آسیب به مالک آن وارد گردد.

در صورتی که رسانه دریافت شده به هر دلیلی دچار آسیب گردید، برای مثال به دلیل فشار های فیزیکی دچار خرابی و یا عدم کارکرد شد، مالک رسانه می تواند با مراجعه به مراکز مشخص شده جهت صدور CityPay، رسانه خود را تحویل داده و یک رسانه دیگر با مشخصات خود دریافت نماید.

 CityPay راه کار نوین پرداخت ارائه شده توسط شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می‌باشد که امکان پرداخت سریع و قابل اطمینان را فراهم می‌آورد. راه‌کار پرداخت CityPay با استفاده از فناوری‌های نوین کارت هوشمند امکان بهره بردن از روش‌های پرداخت جدید را امکان‌پذیر می نماید.

 

آدرس:
تهران – خیابان سپهبد قرنی – بالاتر از بیمارستان آپادانا – ساختمان فناوری اطلاعات بانک شهر
تلفن:
43917352 (021)

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می باشد. قوانین استفاده از سایت