شارژ CityPay

در این صفحه شما می توانید با روشهای شارژ CityPay آشنا شوید

شارژ رسانه CityPay به معنی تبدیل و ذخیره سازی پول الکترونیکی بر روی رسانه CityPay می باشد. در این فرآیند بخشی از پول رایج کشور بعد از ضرب به صورت الکترونیکی از چرخه پولی کشور خارج شده و در صندوق سپاس ذخیره می شود. این مبلغ به صورت یک پیغام امن الکترونیکی به رسانه ارسال می گردد و موجودی رسانه تاثیر می پذیرد.

کلیه عملیات شارژ رسانه CityPay به صورت آنلاین انجام می گردد. در این فرآیند ابتدا پول واقعی از طریق شبکه بانکی کشور شامل شتاب، ACH و ... کسر گردیده و در حساب عنوان شده ذخیره می شود. سپس به ازای پول کسر شده توسط بانک، مبلغ مورد نظر در رسانه فرد ذخیره سازی می گردد. در صورتی که فردی بخواهد به صورت نقدی رسانه خود را شارژ نماید، می بایستی این مبلغ به صورت فیزیکی از ایشان دریافت گردیده و رسانه شارژ گردد. به منظور شارژ رسانه در این روش، مبلغی به صورت از قبل تعبیه شده در حساب مرکزی CityPay ذخیره شده است تا در مورد شارژ های نقدی که پول نقد قابلیت واریز به حساب مشتریان را ندارد، از آن حساب کسر گردد.

عملیات شارژ به شیوه زیر صورت می پذیرد:

  1. ابتدا مالک رسانه CityPay رسانه خود را در محل تعبیه شده در تجهیز شارژ (مانند ATM و یا ترمینال های بانکی ) قرار می دهد.
  2. سپس با استفاده از گزینه "شارژ"، عملیات را شروع می نماید.
  3. در این مرحله مالک رسانه، کارت آنلاین نوار مغناطیسی خود را که به یکی از بانکهای شتاب متصل است در دستگاه قرار می دهد و مقدار شارژ مورد نظر و رمز خود را در دستگاه وارد می نماید.
  4. تجهیز شارژ، درخواست شارژ را با استفاده از موارد خواسته شده در سپاس برای سوییچ سپاس ارسال می نماید. سوییچ سپاس با کسر مبلغ از کارت دریافت شده، اقدام به واریز وجه به حساب مرکزی سپاس می نماید و پیغام شارژ را برای سوییچ CityPay ارسال می نماید.
  5. سوییچ CityPay پیغام شارژ را با اطلاعات اضافی برای تجهیز شارژ ارسال می کند.
  6. تجهیز شارژ با تحویل دادن پیغام شارژ به رسانه CityPay باعث شارژ شدن رسانه می شود.

عملیات شارژ رسانه های CityPay همانطور که از روال آن مشخص است یک عمل تمام بر خط می باشد. دلیل این موضوع ماهیت اصلی رقم شارژ شده در کارت می باشد. همانطور که عنوان شد رقم شارژ شده در رسانه در ابتدا می بایستی از چرخه نقدی کشور خارج شده و سپس به صورت پول الکترونیکی درون رسانه ذخیره سازی شود. از آنجا که شارژ برون خط کارتها احتمال افزایش ریسک های امنیتی را به همراه دارد شارژ برون خط در کلیه رسانه های CityPay غیر ممکن می باشد.

دومین مورد الزام آور شارژ برخط استفاده از کارتهای بانکی در زمان شارژ می باشد. با توجه به اینکه برای کسر رقم از کارتهای بانکی به طور حتم نیازمند یک شبکه برخط می باشیم به همین دلیل در تمامی مراکزی که شارژ رسانه CityPay در آنها تعبیه شده است حتما شبکه ارتباطی برخط نیز وجود دارد.

به منظور تسهیل امر شارژ برای دارندگان رسانه های CityPay از طرف های پذیرنده شارژ درخواست شده است که با قراردهی ترمینال های شارژ پر سرعت در بستر شبکه های LAN و GPRS عملیات شارژ را سرعت بخشیده تا طولانی شدن زمان شارژ باعث ایجاد نارضایتی در مالکین رسانه نگردد.CityPay راه کار نوین پرداخت ارائه شده توسط شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می‌باشد که امکان پرداخت سریع و قابل اطمینان را فراهم می‌آورد. راه‌کار پرداخت CityPay با استفاده از فناوری‌های نوین کارت هوشمند امکان بهره بردن از روش‌های پرداخت جدید را امکان‌پذیر می نماید.

 

آدرس:
تهران – خیابان سپهبد قرنی – بالاتر از بیمارستان آپادانا – ساختمان فناوری اطلاعات بانک شهر
تلفن:
83364102 (021)

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می باشد. قوانین استفاده از سایت