سوالات متداول

در این بخش به سوالات متداول در رابطه با CityPay پاسخ داده شده است

در این قسمت شما می‌توانید پاسخ سوالهای رایج در مورد فناوری CityPay را پیدا کنید

1. آیا امکان استفاده از این راه کار با استفاده از فناوری NFC وجود دارد ؟
طراحی CityPay به گونه ای انجام شده است که مستقل از رسانه می باشد. به این معنی که می توان CityPay را بر روی رسانه هایی همچون کارت هوشمند تماسی، کارت هوشمند غیر تماسی، کارت هوشمند دو منظوره، سیم کارت های NFC و حتی رسانه های هوشمند دیگر که منطبق بر استاندارد CityPay باشند مورد استفاده قرار داد.
در هر رسانه بنا بر محدودیت های فیزیکی، شرایط خاصی با مدیریت ریسک مشخص جهت استفاده تعبیه گردیده است که در مورد رسانه های جدید نیز این شرایط بر اساس مشخصات رسانه تعریف می گردند.

2. اقدامات لازم بعد از مفقود شدن کارت چیست ؟
مدیریت ریسک در CityPay یکی از مهمترین عوامل محافظت کننده از وجه داخل کیف می باشد. در مدیریت ریسک که کاربران خود می توانند در تعریف و مقدار دهی آن نقش داشته باشند، بر اساس نیاز روزانه هر فرد عواملی کنترلی تاثیر داده می شوند. برای مثال حداکثر رقم تراکنش که نیاز به وارد کردن رمز ندارد، توسط مالک کیف قابل تعریف کردن است. در صورتی که رسانه CityPay مفقود شود، فرد با مراجعه به سامانه CityPay و احراز هویت و یا مراجعه به یکی از شعب بانک های طرف قرارداد، اقدام به پر کردن فرم مشخص مفقودی کارت می نماید و رسانه ایشان موقتا مسدود خواهد شد.
با توجه به اینکه خرید های CityPay عموما به صورت برون خط می باشند، بر اساس ریسک های تعریف شده توسط مالک کیف بخشی از موجودی ایشان از بین خواهد رفت و در زمانی که کیف اقدام به تسویه با مرکز نماید، با توجه به اینکه کیف مسدود شده است، عملیات تسویه صورت نمی پذیرد و رسانه مفقود شده دیگر قابل استفاده نیست.
بعد از مشخص شدن وضعیت مفقودی، رسانه جدید با مشخصات قبلی برای مالکان صادر خواهد شد و بعد از طی دوره تسویه ترمینال های CityPay باقیمانده کیف قبلی ایشان به کیف جدید منتقل خواهد گردید

3. سقف پرداخت برون خط چگونه مشخص می شود؟
سقف برداشت از کارت، تا حداکثر رقم مشخص شده توسط استاندارد کیوا بانک مرکزی صورت خواهد پذیرفت.

4. برای دریافت رسانه کیوا به کجا باید مراجعه کرد؟
کلیه شعب بانک های طرف قرارداد CityPay و همچنین مراکز صدور استاندارد دارای گواهی صدور، قادر به صدور رسانه بر اساس ابزار و تجهیزات تحت کنترل خود هستند. این مراکز و شعب در سایت CityPay مشخص شده اند

5. شارژ کیف پول CityPay به چه صورت است ؟
در قسمت شارژ رسانه CityPay به این سوال به صورت کامل پاسخ داده شده است.

6. امکانات CityPay چیست ؟
بر روی CityPay به صورت پیش فرض سرویس های زیر وجود دارد.
کیف پول CityPay که مالک رسانه قادر خواهد بود با استفاده از آن اقدام به خرید های خرد نماید.
سامانه احراز هویت CityPay که مالک رسانه قادر خواهد بود با استفاده از آن اقدام به احراز هویت شخصی بر اساس رسانه های رمز یکبار مصرف، و استاندارد PKI نماید.
همینطور اطلاعات شخصی فرد، عکس ایشان و اثر انگشت در صورت علاقمندی مالک رسانه نیز بر روی رسانه قرار داده خواهد شد.

7. کف مبلغ قابل پرداخت از طریق CityPay چقدر است؟
کف مبلغ در حال حاضر ۵۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

8. آیا امکان سفارش سازی کارت برای سازمانها وجود دارد؟
با توجه به اینکه صدور CityPay در دو مدل مرکزی و گسترده انجام می شود این موضوع امکان پذیر است. بسته به نیاز سازمانها در صورتی که نیازمندی نرم افزاری خاصی بر روی رسانه داشته باشند و یا اینکه در صورتی که بخواهند بر روی بدنه رسانه (عموما کارت) مقدار خاصی چاپ شود این موضوع امکان پذیر است.

9. برتری کارت CityPay نسبت به کارتهای سنتی بانکی چیست؟
مهمترین عواملی که مالکان کارت های بانکی در رابطه با کارتهای خود در نظر می گیرند دو بحث امنیت و سرعت پرداخت می باشد. در مورد کارتهای نوار مغناطیسی با توجه به اینکه این کارتها به راحتی جعل می شوند نگرانی زیادی در رابطه با وجه داخل آن همیشه وجود دارد.
دومین عامل بحث سرعت خرید می باشد. در مورد خرید های بر خط با توجه به زیر ساخت ارتباطی کشور عملیات خرید، عملیاتی زمان بر به حساب می آید. در مورد کارتهای کیف پول با توجه به اینکه خرید عمدتا بدون رمز و در کسری از ثانیه انجام می شود، مالکان با سرعت بیشتری خریدهای خود را به پایان می رسانند.
سومین عامل فضای پذیرندگی خرد در کشور می باشد که قابلیت استفاده از کارتهای بانکی بر خط در آنها وجود ندارد. فضاهایی مانند مترو، اتوبوسرانی، تاکسی، نانوایی ها، کیوسک ها، فضاهای پارکینگ و پارکومتری و دیگر فضاهای شهری که قالبا به صورت نقدی مورد استفاده قرار می گیرند و یا دارای مکانیزم های پرداخت منحصر به فرد خود هستند. در این فضاها مالکین می توانند با در اختیار داشتن یک کارت، بدون نگرانی از محیط پرداخت با امنیت و سرعت بالا اقدام به پرداخت وجه مورد نظر نمایند.CityPay راه کار نوین پرداخت ارائه شده توسط شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می‌باشد که امکان پرداخت سریع و قابل اطمینان را فراهم می‌آورد. راه‌کار پرداخت CityPay با استفاده از فناوری‌های نوین کارت هوشمند امکان بهره بردن از روش‌های پرداخت جدید را امکان‌پذیر می نماید.

 

آدرس:
تهران – خیابان سپهبد قرنی – بالاتر از بیمارستان آپادانا – ساختمان فناوری اطلاعات بانک شهر
تلفن:
83364102 (021)

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فناوران ایمن شبکه فاش می باشد. قوانین استفاده از سایت